یک شنبه 30 / 1 / 1394
 
درباره مدرسه

پیش دبستانی و دبستان غیر دولتی پسرانه نیکان از سال تحصیلی 87-86 فعالیت خود را آغاز نموده است. مدیر و موسس مدرسه جناب آقای رضا فیروززارع می باشند، که دارای سوابق متعدد مدیریتی در آموزش و پرورش بوده و با گردآوری کادری مجرب زمینه های پیشرفت و تعالی سریع مجموعه را فراهم آورده اند.
کسب عنوان رتبه یک درجه یک در بدو تاسیس مدرسه، همچنین موفقیت های دانش آموزان و کادر آموزشی مدرسه در عرصه های مختلف علمی، هنری، ورزشی و پرورشی از افتخارات گروه نیکان می باشند.
بهره گیری از امکانات نوین آموزشی ( کلاس های هوشمند ) و تدریس الکترونیکی ( تولید محتوای الکترونیکی بر اساس آخرین سرفصل های درسی و استفاده از نرم افزار ها و فیلم های آموزشی  موجود )، در کنار کیت های آموزشی، لوازم آزمایشگاهی و اردو های علمی، امکان یادگیری فعال دانش آموزان را فراهم آورده است.
حضور دانش آموزان سه پایه اول، دوم و سوم در شعبه یک و سه پایه چهارم، پنجم و ششم در شعبه دو بسیاری از دغدغه های والدین گرامی را برطرف نموده و کمک شایانی به امر تربیت و آموزش بهتر دانش آموزان نیز می نماید.
برگزاری کلاس های انجام تکلیف و رفع اشکال ( کیف در مدرسه ) در نوبت عصر از جمله فعالیت های خاص گروه آموزشی نیکان در سطح منطقه بشمار می آید. در این کلاس ها که بصورت اختیاری برگزار می گردد. دانش آموزان تکالیف روزانه خود را زیر نظر مربی از ساعت 14 الی 16انجام می دهند. همچنین علاوه بر انجام تکالیف، نقاط ضعف هر دانش آموز توسط مربی شناسایی شده و با انجام تمرینات هدفمند و مرتبط نقاط ضعف برطرف می گردد.
وجود کلاس های فوق برنامه زبان انگلیسی، کامپیوتر و خلاقیت - رباتیک در خلال برنامه درسی، موجب تنوع آموزش و کشف استعداد های دانش آموزان گردیده است.
همچنین به علت هم زمانی غالب ماه های سال تحصیلی با فصول سرد سال، کلیه فعالیت های ورزشی مدرسه در سالن سر پوشیده و استاندارد ورزشی انجام می پذیرد. برگزاری تست های مستمر استعداد یابی ورزشی و ارزیابی شرایط جسمی دانش آموز از فعالیت های مهم کلاس های ورزشی به حساب می آید.
نصب سامانه هوشمند حضور و غیاب دانش آموزان بر اساس اثر انگشت یا کارت در زمان ورود یا خروج از مدرسه و ارسال پیامک در صورت تاخیر در ورود دانش آموز  به مدرسه برای اولیاء ایشان، از دیگر اقدامات  مهم گروه نیکان می باشد.
همچنین وجود وب سایت مدرسه و امکان آگاهی سریع، جامع و بدون محدودیت زمانی اولیاء از فعالیت ها، عملکرد و وضعیت دانش آموز در طول سال تحصیلی و تحلیل های مختلف آماری از روند پیشرفت علمی، تربیتی، پرورشی و ورزشی دانش آموز از جمله اقدامات دیگر  گروه آموزشی نیکان جهت رفاه اولیاء محترم بشمار می آید.
از خداوند متعال حرکت درمسیر صحیح و دستیابی به اهداف تربیتی و آموزشی مورد نظرمان را مسئلت داریم و امیدواریم تلاشمان مورد قبول اولیاء گرامی و دانش آموزان عزیز واقع شود.
 
 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پیش دبستانی و دبستان هوشمند غیر دولتی پسرانه نیکان کرج می باشد .